Kepeğe Ne İyi Gelir?
15 Mayıs 2024

Kepeğe Ne İyi Gelir?

Kepeğe Ne İyi Gelir, Dış etkenler ve yanlış saç bakımı yapılmasından dolayıbu uygulamalar saçlarda kepek oluşumu gibi bazı sorunlara neden olur. Kepeğe ne iyi gelir hususunda kepeğe iyi gelen bakım kürleri ve kepek maskeleriyle saçlarınızı kepekten arındırarak eski sağlığına kavuşturabilirsiniz. Kepeğe karşı etkili olan saç şampuanlarının yetersiz olduğu durumlarda evde bitkisel olarak doğal malzemelerin kullanımıyla hazırlanacak kürler devreye girer. Saçta kepek, cilt rahatsızlıklarının en çok karşılaşılan problemidir. Saçta kepek oluşumunda kepek problemi hastanenin cildiye bölümünde teşhisi ve tedavisi yapılmaktadır. Normal olarak insan derisi kendisini yenilediğinden dolayı deri yüzeyinde bulunan ölü hücreler altta oluşmakta olan yeni hücreler tarafından atılmaktadır. Kepek oluşumu probleminde bu süreç aşırı hızlanmıştır ve çok sayıda hücre atılımı gerçekleşmediğinden dolayı, bu hücreler kümeler oluşturarak gözle görülebilir şekil alacaktır. Özellikle kepek problemi oluşumunda koyu renkli kıyafetler giyildiği vakit kepek daha belirgin hale gelir. Bunun yanı sıra saçta kaşıntı da meydana gelebilir. Birçok kişi kepek oluşumunun saçlı derilerinin kuru olmasına bağlamaktadır. Bu nedenden dolayı da saçlarını şampuanla yıkamayı bırakırlar ya da saçlarını şampuanla daha seyrek olarak yıkarlar.

Kepeğe Karşı Uygulanan Bitkisel Çözümler

Saç köklerini besleyen ve kepeğe karşı iyi gelen birçok farklı yöntem vardır. Saç köklerinin yağlanması ya da diğer çeşitli sorunlar saçlarda kepeklenmeye neden olur. Saç kepeklenmesi oluşumundan kurtulmak amacıyla tedavi uygulamak yerine bitkisel yöntemlere yönelmek daha etkili olacaktır. Evde kolay hazırlanan doğal kürler için aspirin, kabartma tozu, taze limon, tuz ve sirke gibi malzemelerden faydalanılır. Tamamen doğal ve kimyasal madde barındırmayan bu malzemeler, saç köklerine doğrudan etki oluşturur ve yağlanmayı ortadan kaldırarak saç kepeklenmesi problemini çözer. Kepeğe karşı etkili olan doğal malzemelerle hazırlanmış saç bakım maskeleri sayesinde kısa süre içinde kepek probleminden kurtulacaksınız.

Aspirin Yardımıyla Kepek Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kan sulandırma da kullanılmakta olan aspirin oldukça güçlü bir kimyasaldır. Vücudumuzda meydana gelen çoğu sıkıntıya çözüm olan aspirin, saç bakım uzmanlarının saçlarda kullanmaları sonucunda saçlarda oldukça etkili olduğu saptanmıştır. Aspirin kullanarak hazırlanacak olan saç bakım kürü oldukça basit şekilde hazırlanır ve kısa sürede etkisini gösterir. Saçlarınızı günlük olarak yıkamanız ve kirden arındırmanız kepek oluşumundan kurtulmak için önemli bir husustur. Kepek problemi tedavisinde 2 tane aspirini toz haline getirelim. Toz haline getirilen aspirini şampuan kutusunun içerisine ekleyelim yahut avucunuzun içerisinde aspirinle şampuanı karıştırıp saçlarınıza uygulayın. Aspirin karıştırılan şampuanı saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Sonrasında karışımı saçınızda 5 dakika kadar bekleterek durulayın. Saçlarınızı duruladıktan sonra 5 dakika bekleyerek normal şampuanla saçlarınızı tekrardan yıkayarak kepeklenmeyi giderin.

Limon ve Sirke Yardımıyla Kepek Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kepek oluşumu, özellikle saç derisinde kaşınmaya neden oluyorsa her akşam, 3 yemek kaşığı limonu saç diplerine masaj yaparak uygulamanız durumunda bu sıkıntı da ortadan kalkar. Bu uygulama, özellikle kaşınmaya ve deri hastalıklarına iyi gelir. Sirke yöntemi ise en az aspirin kadar kepekten arınmanın yolunda en büyük yardımcınız olacaktır. 2 çay bardağı soğuk suyun içerisine 2 çay bardağı elma sirkesi ilave edin. Saçları hazırlanan bu karışımla durulayın. Sonrasında saçlarınızı şampuanla yıkamadan önce 2 yemek kaşığı sirkeyle saç diplerine masaj yapın. Uygulamanın sonrasında saçlarınızı bol suyla durulayın ve şampuan kullanarak saçlarınızı iyice yıkayın.

Kepeğe Ne İyi Gelir Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Saçta Kabuklu Kepek

Saçta Kabuklu Kepek

Kepek Nasıl Önlenir?

Kepek Nasıl Önlenir?

Kepek Neden Olur?

Kepek Neden Olur?

Kepek Çeşitleri Nelerdir?

Kepek Çeşitleri Nelerdir?

Popüler İçerikler

Kepeğe Ne İyi Gelir?

Kepeğe Ne İyi Gelir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kepeğe Karşı Önlemler

Kepeğe Karşı Önlemler

Saçta Kepek Neden Oluşur?

Saçta Kepek Neden Oluşur?

Kepeğe Bitkisel Çözüm

Kepeğe Bitkisel Çözüm

Saç Derisinde Kaşıntı ve Kepek Belirtileri ve Tedavisi

Saç Derisinde Kaşıntı ve Kepek Belirtileri ve Tedavisi

Zetion Kepek Şampuanı

Zetion Kepek Şampuanı