Zetion Kepek Şampuanı
15 Mayıs 2024

Zetion Kepek Şampuanı

Zetion kepek, kepek cilt hastalıklarının en çok rastlananıdır. Bu problem genel olarak cildiye bölümünde teşhisi ve tedavisi yapılır. Kepeğin Latince adı Pityriasis capitisti olarak bilinir. Bu durum aslında seboreik egzama rahatsızlığı inflamatuar olmayan hafif bir durumdur. Normal olarak insan derisi kendini yenilediğinden dolayı deri yüzeyinde var olan ölü hücreler alt kısımda oluşan yeni hücreler tarafından atılmaktadır. Kepek probleminde bu süreç aşırı derecede hızlanmış ve çok sayıda hücre atılımı olduğundan, bu hücreler kümeler oluşturarak gözle görülebilir hal almıştır. Özellikle kepek problemi koyu renkli kıyafetler giyildiği zaman belirgin hale gelir. Ayrıca saçta kaşıntı da meydana gelebilir. Birçok kişi kepek probleminin saçlı derilerinin kuru olmasın nedenine bağlamaktadır. Bu sebeple de saçlarını şampuanla yıkamayı bırakırsınız ya da daha seyrek olarak şampuanla yıkanır. Çünkü saçı sık olarak şampuanla yıkamak saçları daha çok kurutacağını düşünmektedirler. Fakat bu durum hiç de doğru olmamaktadır. Saçta kepek oluşumu sadece deri hücrelerinin döngüsü arttığında gelişme gösterir. Saçta kepeklenme oluşumu derimizde normalde de bulunan pityrosporum ovale adı verilen bir mantarın oranının aşırı olarak arttırması sonucunda geliştiği düşünülür. İşte bu hususlarda makalemizin konusu olan zetion kepek şampuanı kullanımı doğru bir tercih olacaktır. Bu şampuanın kullanımıyla saçınızda meydana gelen kepek giderilecek ve sizde rahat bir nefes alacaksınız. Genel olarak şampuan kullanımı kepek oluşturur denilmesi doğru değildir aksine zeotin şampuan kepeği yok eder.

  • Formülü: Zeotin kepek şampuanı 100 miligram süspansiyon %2 zink pirition içermektedir.
  • Zetion Kepek Şampuanı Endikasyonları: Saçlı deride basit kepeklenmeler ile kuru ve yağlı tipte olan seboreik dermatit vak'alarda kullanımı sağlanır.
  • Zetion Kepek Şampuanı Kontrendikasyonları: bu şampuan zestril, bu ürünün herhangi bir komponentine aşırı duyarlılığı olan hastalarda ve daha önce ACE inhibitörü kullanımı nedeniyle anjionörotik ödem hikayesi olan kişilerde ve herediter ya da idiopatik anjiyo ödemli hastalarda kontrendik etki oluşturur.
  • Zetion Kepek Şampuanı Uyarılar-Önlemler: Uygulama esnasında saçın kırılmasına, saçın dökülmesine ve saçın aşırı derecede yağlanmasına neden olacak kozmetikler kullanımı sağlanmamalıdır. Göze sürülmemesi gerekir. Saç bakımıyla ilgili olarak kullanımı sağlanan çeşitli şampuanlar, saç kremleri ve saç boyaları gibi saçlı derinin yıpranmasına nedene olan her türlü etkenin sebep olduğu saç dökülmesi durumunda tedavi amacıyla kullanımı sağlanmaz.
  • Zetion Kepek Şampuanı Yan Etkisi: Sersemlik hali meydana getirebilir, baş ağrısı oluşturabilir ve diyare, yorgunluk, öksürük ve mide bulantısı oluşturabilir.
  • Zetion Kepek Şampuanı İlaç Etkileşimi: Diüretik ilave edildiği zaman, antihipertansif etki olarak genellikle aditif özellik meydana getirir. İndometasin, antihipertansif etkisini azaltır. Lityumun eliminasyonu azaltır.
  • Zetion Kepek Şampuanı Kullanım Şekli ve Kullanım Dozu: Zetion kepek şampuanı kullanmadan önce şişe iyice çalkalanması gerekir. Saçları ve deriyi tamamen ıslattıktan sonra, saçların köpürmesine yetecek miktar da zetion uygulaması gerekmektedir. Saçların ve baş derisinin belli bir süre ovulmasıyla, başın su suyla durulanması gerekir. İkinci kez zeotin aynı şekilde uygulanır ve beş dakika saçlı deride bekletilir.
Zetion Kepek Şampuanıyla Kepeği Kontrol Altına Almak

Zetion kepek şampuanı, antimikrobial selenyum sülfit madde ya da zinc pirithion içermektedir ve hafif kepeklenme de oldukça faydalı olmaktadır. Bu ajanlar yaygın olarak görülür ve pityrosporum ovale oldukça etkilidirler. Bu şampuanlar ketakanazol madde içerisinde olduğundan dolayı hala kepek tedavisinde etkili olarak kullanımı sağlanır. Kepek tedavisine dirençli şiddetli kepekler için iyi bir seçenek olmaktadır ve pityrosporum ovale sayısını azaltmaktadır.

Zetion Kepek Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kepek Şampuanı Önerileri

Kepek Şampuanı Önerileri

Kepekten Kurtulma Yolları

Kepekten Kurtulma Yolları

Kepek Kaşıntı Yapar mı?

Kepek Kaşıntı Yapar mı?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kepek Ekmeği Kaç Kalori?

Kepek Ekmeği Kaç Kalori?

Kepek Nasıl Geçer?

Kepek Nasıl Geçer?

Kepek Yemek

Kepek Yemek

Kepek Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Kepek Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Kepeğe Karşı Önlemler

Kepeğe Karşı Önlemler